Sustainable Mobility Now!

Liderzy zielonej transformacji
na drodze do zerowej emisji sektora transportu.
STRATEGICZNI PATRONI MEDIALNI

Wideo

KNM 2023
Relacja
Idą ogromne zmiany na polskich drogach. Ten skrót kierowcy powinni zapamiętać
W połowie kwietnia przyszłego roku w życie wejdą unijne przepisy, które w branży transportowej znane są pod skrótem AFIR (rozporządzenie ws. rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych). To oznacza ogromne zmiany nie tylko dla branży, ale też dla kierowców. Jak tłumaczył podczas pierwszego dnia Kongresu Nowej Mobilności Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA, wejście w życie AFIR przyniesie gigantyczną zmianą w zakresie infrastruktury ładowania samochodów. Zwiększyć będzie musiała się nie tylko ilość kilowatów w systemie, ale też liczba dostępnych ładowarek. - Co 60 km lub 120 km na sieci TEN-T, czyli drogach typu autostrady i drogi krajowe będą musiały zostać zbudowane lokalizacje zawierające po nawet kilka punktów ładowania zarówno dla transportu osobowego, jak i ciężkiego – wyjaśnia i dodaje, że Polska „musi stać się liderem tej zmiany” ze względu na fakt, że w obszarze transportu ciężkiego nasz kraj pozostaje europejskim liderem. Maciej Mazur podkreślił przy tym, że w obszarze nowej mobilności „czas płynie bardzo szybko”. Gdy przed pięcioma laty odbywał się pierwszy KNM, na rynku dopiero pojawiali się pierwsi operatorzy stacji ładowania, a samochody elektryczne były rzadkością. Dziś ekosystem buduje 50 tys. aut elektrycznych, transport miejski, w którym co dziesiąty pojazd jest zeroemisyjny, a także coraz bardziej dostępna i rosnąca infrastruktura ładowania.

video.others

Artykuły

Expo Kongresu Nowej Mobilności: zaplanowano wiele premier, pokazów i… coś więcej

Premiery samochodów elektrycznych i wodorowych, ekspozycja infrastruktury ładowania, a także merytoryka na najwyższym poziomie – to wszystko podczas Kongresu Nowej Mobilności 2023.
Czytaj więcej

EXPO Kongresu Nowej Mobilności – największe forum zrównoważonego transportu w Europie Środkowo-Wschodniej

Już 26–28 września w Łodzi po raz czwarty odbędą się największe targi elektromobilności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Setki pojazdów elektrycznych i wodorowych, przegląd najnowocześniejszych technologii stosowanych w transporcie oraz dyskusje o przyszłości transportu zbiorowego – to wszystko czeka na gości w ramach Kongresu Nowej Mobilności w łódzkiej hali EXPO.
Czytaj więcej

Przywódcy regionu CEE będą dyskutować jak przyspieszyć multimodalność i bezemisyjny transport w miastach

Po ulicach polskich miast jeździ już ponad 100 tysięcy skuterów elektrycznych. E-rowery i inne formy bezemisyjnej mikromobilności również zyskują na popularności. Dzieje się tak w całej Europie Środkowo-Wschodniej i Unii Europejskiej.
Czytaj więcej

Najważniejszy szczyt o transporcie przyszłości. Już wkrótce w Łodzi

Elektromobilność to już nie plany i deklaracje, a rzeczywistość, która zmienia się na naszych oczach. Jak nie przespać trwającej rewolucji i sprawić by polskie firmy i społeczeństwo jak najpełniej na niej skorzystały?
Czytaj więcej

Innowacje, technologie i premiery – to wszystko na targach EXPO KNM

Już za niecały miesiąc (26-28 września) w Łodzi odbędzie się EXPO Kongres Nowej Mobilności. To największe w tej części Europy targi poświęcone nowoczesnej, zrównoważonej mobilności, na których prezentowane będą nie tylko nowości związane z zeroemisyjną mobilnością...
Czytaj więcej

Poland Drives e-Mobility - to Platforma współpracy kluczowych interesariuszy

Platforma współpracy kluczowych interesariuszy rynku elektromobilności w Polsce. Jeden z największych rynków motoryzacyjnych w Unii Europejskiej jest na początku drogi do zerowej emisji
Czytaj więcej

Innowacje, wyzwania i przyszłość elektromobilności w Polsce

Już za 3 miesiące rozpocznie się największa w regionie CEE konferencja branży zrównoważonego transportu – Kongres Nowej Mobilności 2023.
Czytaj więcej

Największe elektromobilne EXPO już pod koniec września!

Już 26-28 września w Łodzi odbędą się największe targi EXPO sektora zrównoważonego transportu w regionie CEE. Podczas Kongresu Nowej Mobilności.
Czytaj więcej

Koniec sporów o ograniczenie emisji CO2 nowych samochodów

Czas na rozbudowę infrastruktury ładowania! Przełomowe dla całego europejskiego rynku transportu regulacje coraz bliżej wejścia w życie.
Czytaj więcej
Załaduj więcej artykułów
Loading...
Zamknij