Sustainable Mobility Now!

Liderzy zielonej transformacji
na drodze do zerowej emisji sektora transportu.
STRATEGICZNI PATRONI MEDIALNI

EXPO Kongresu Nowej Mobilności – największe forum zrównoważonego transportu w Europie Środkowo-Wschodniej

Już 26–28 września w Łodzi po raz czwarty odbędą się największe targi elektromobilności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Setki pojazdów elektrycznych i wodorowych, przegląd najnowocześniejszych technologii stosowanych w transporcie oraz dyskusje o przyszłości transportu zbiorowego – to wszystko czeka na gości w ramach Kongresu Nowej Mobilności w łódzkiej hali EXPO.

Tegoroczny Kongres Nowej Mobilności to największa konferencja poświęcona zeroemisyjnej mobilności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W wydarzenie zaangażowanych jest ponad 50 strategicznych i merytorycznych partnerów oraz ponad 100 wystawców, którzy  będą współdzielić przestrzeń strefy EXPO z liderami, ekspertami i praktykami rynku elektromobilności przybliżającymi najnowsze zeroemisyjne technologie i rozwiązania z obszaru zrównoważonego transportu. 

Spodziewamy się kilku tysięcy uczestników, osób bardzo często zawodowo związanych z branżą e-mobility w Polsce i Europie, choć nie tylko. Transport bowiem ma kluczowe znaczenie dla całej gospodarki. Podmioty z wielu branż i sektorów nie mogłyby funkcjonować bez flot. A te coraz szybciej się elektryfikują. KNM to miejsce, gdzie firmy mogą budować kompetencje w obszarze zeroemisyjnych technologii i zrównoważonego transportu – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA i prezydent AVERE.
 

Forum wymiany idei i doświadczeń

Program konferencji jest bardzo bogaty. Najlepszymi doświadczeniami i wiedzą podzielą się m.in. eksperci z branży flotowej oraz producenci technologii bateryjnej dla przemysłu motoryzacyjnego. Forum wymiany dobrych praktyk będzie również EXPO, gdzie w specjalnie przygotowanej strefie EXPO Stage zaplanowano prelekcje, premiery i rozmowy z ekspertami rynku elektromobilności. To niepowtarzalna okazja poznania najnowszych rozwiązań technologicznych i produktowych z sektora zeroemisyjnego transportu i nowej mobilności. Wśród nich nie zabraknie prezentacji elektrycznych i wodorowych nowości z segmentu aut osobowych i dostawczych, pojazdów ciężkich oraz autobusów. Uczestnicy targów zobaczą m.in. elektryczną limuzynę BMW i5 oraz wodorowe BMW iX5, którego właściwości będzie można poznać również w praktyce – będą nim rozwożeni prelegenci biorący udział w Kongresie. Nie zabraknie też Hyundaia Kona electric, który dopiero co debiutował, ani wodorowego ciągnika siodłowego od Iveco. To zaledwie ułamek premier, które czekają na gości EXPO. 

Kongres Nowej Mobilności to doskonała okazja, by producenci z całej Europy przedstawili siebie, swoje produkty i usługi międzynarodowej publiczności B2B i B2C. Strefa EXPO na KNM połączy firmy z całego łańcucha dostaw sektora e-mobility oraz przestrzeń prezentacji najnowszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań z obszaru zeroemisyjnych technologii. To pierwsza taka strefa wystawiennicza i nowoczesny park produktowy w regionie CEE – mówi Aleksander Rajch, dyrektor ds. relacji zewnętrznych PSPA. 


Ładowanie zwiększa moc

Nowinki przedstawią również operatorzy infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. Zaprezentują najnowsze standardy ładowania, które już niedługo zostaną wdrożone nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie, oraz plany rozwoju sieci stacji dla aut elektrycznych. To ona jest najważniejsza z punktu widzenia szybkiego rozwoju e-mobility. 
 

Elektromobilność potrzebuje dobrych praktyk finansowych

Zeroemisyjna transformacja potrzebuje pomocy biznesu. Na EXPO Kongresu Nowej Mobilności nie zabraknie reprezentantów obszaru usług finansowych. Wśród uczestników wydarzenia pojawią się m.in. firmy takie jak VISA, która za cel obrała sobie upowszechnienie przyjaznych końcowym odbiorcom metod płatności za usługę ładowania, oraz podmioty oferujące finansowanie zakupu pojazdów zeroemisyjnych, np. Volkswagen Financial Services. Dzięki takim firmom elektromobilność może stać się bardziej przyjazna i prosta, a przez to lepiej dostępna. Baterie, magazynowanie energii i recykling

Rozwój elektromobilności nie byłby możliwy bez baterii. Polska jest europejskim liderem w dziedzinie produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Baterie litowo-jonowe stanowią już ponad 2,4 proc. całego polskiego eksportu – wartość tego sektora wzrosła  w ciągu ostatnich sześciu lat do ponad 38 mld zł i będzie rosnąć. 

W parze z rosnącą produkcją rozwija się świadomość ekologiczna i troska o środowisko naturalne, społeczeństwo i klimat. Dostawcy technologii bateryjnych coraz większą uwagę poświęcają kwestii recyklingu. W ramach EXPO zaprezentowane zostaną także rozwiązania odzysku minerałów ziem rzadkich. Uczestnicy będą mieli również okazję zapoznać się z funkcjonowaniem magazynów energii. 
 

Targi odbędą się 26–28 września w Łodzi w centrum wystawowo-konferencyjnym EXPO. Więcej informacji na https://kongresnowejmobilnosci.pl

Podobał Ci się ten artykuł?
Podziel się z innymi!

Zobacz także

To również może Cię zainteresować

Expo Kongresu Nowej Mobilności: zaplanowano wiele premier, pokazów i… coś więcej

Premiery samochodów elektrycznych i wodorowych, ekspozycja infrastruktury ładowania, a także merytoryka na najwyższym poziomie – to wszystko podczas Kongresu Nowej Mobilności 2023.
Czytaj więcej

Przywódcy regionu CEE będą dyskutować jak przyspieszyć multimodalność i bezemisyjny transport w miastach

Po ulicach polskich miast jeździ już ponad 100 tysięcy skuterów elektrycznych. E-rowery i inne formy bezemisyjnej mikromobilności również zyskują na popularności. Dzieje się tak w całej Europie Środkowo-Wschodniej i Unii Europejskiej.
Czytaj więcej

Najważniejszy szczyt o transporcie przyszłości. Już wkrótce w Łodzi

Elektromobilność to już nie plany i deklaracje, a rzeczywistość, która zmienia się na naszych oczach. Jak nie przespać trwającej rewolucji i sprawić by polskie firmy i społeczeństwo jak najpełniej na niej skorzystały?
Czytaj więcej

Innowacje, technologie i premiery – to wszystko na targach EXPO KNM

Już za niecały miesiąc (26-28 września) w Łodzi odbędzie się EXPO Kongres Nowej Mobilności. To największe w tej części Europy targi poświęcone nowoczesnej, zrównoważonej mobilności, na których prezentowane będą nie tylko nowości związane z zeroemisyjną mobilnością...
Czytaj więcej

Poland Drives e-Mobility - to Platforma współpracy kluczowych interesariuszy

Platforma współpracy kluczowych interesariuszy rynku elektromobilności w Polsce. Jeden z największych rynków motoryzacyjnych w Unii Europejskiej jest na początku drogi do zerowej emisji
Czytaj więcej

Innowacje, wyzwania i przyszłość elektromobilności w Polsce

Już za 3 miesiące rozpocznie się największa w regionie CEE konferencja branży zrównoważonego transportu – Kongres Nowej Mobilności 2023.
Czytaj więcej